Archiv rubriky: Routa 2018

Pár posledních novinek k Routě 2018

Věříme, že se podařilo sehnat za Markétu a Lazary úžasnou náhradu! V sobotu zahrají na Routě 2018 Pátí na světě: neobyčejná kapela z Brna 

Aby Vám nic neuteklo a nebyli jste v rozpacích: co dřív, koukněte na komplet program graficky zpracovaný od Hedviky Člupné:

A pro lepší orientaci – plánek, který vytvořila Katka Janatová (oběma moooc děkujeme!!!)

Parkování bude z bezpečnostních důvodů a průjezdnosti obce vyznačeno na loukách před začátkem vesnice, případně podél silnice před Hrádkem. Účinkující a místní mají samozřejmě povoleno vjet i jinam.

Pro miminka a maminky bude k dispozici v podkroví studánky vybavené zázemí Miminkárny.

K stanování bude vyhrazený prostor v Aktiv parku – stany je třeba si přivézt vlastní. Zabydlování doporučujeme před 13:00 v sobotu nebo po 17:30, kdy bude na louce menší provoz a bude možné si tam dovézt věci autem.

Těšíme se na viděnou v sobotu !!! V případě jakýchkoli dotazů pište, volejte 😉

Routa se nám hezky rozrůstá! :-)

Letos prvně budou probíhat hudební vystoupení na dvou scénách současně – tradičně venku na pódiu u studánky pod bývalou školou a nově také v kostele Sv. Matouše, kde si návštěvníci budou moci vychutnat hudbu k radosti i zamyšlení. Věříme, že hudba v kostele bude příjemným pohlazením srdce i duše každého posluchače. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními ukáží své umění: malé tanečnice souboru Euforie-Eufonie s Bohdankou; děti cvičící zumbu v MěDDM ve Vlašimi; nejen batolátka, která se zapojí do cvičení s Luckou;  všichni kteří se budou chtít přidat do hraní na 60 bubnů a další drobné nástroje, nebo každý kdo si bude chtít zažonglovat. Proběhne také např. seznámení s příběhy uzdravených zvířat záchranné stanice ČSOP Vlašim a jejich vypuštění do volné přírody a večerní ohňová show.

Velký Montessori Aktiv park se rozroste o další prostor. Na třech loukách si budou moci malí i větší návštěvníci užít kromě parádní venkovské lítačky také např. vlastní lékařskou ordinaci, obchůdek, dřevařskou dílničku, výrobu joj, lapačů snů, rozlétávání angry birds, hraní obřích scrable, piškvorek, zeleninového salátu, hudební studio na bráně, prolézání spletitou pavučinou, potrubní telefony, kuličkodráhy, balancování, přelívání, sestavování příběhů a mnohé další. Nebude chybět ani osvědčené obří pískoviště, polní kuchyně, posezení v traktůrcích, chození na chůdách, malování na obličej nebo zaplétání copánků. Pro nejmenší bude i letos k dispozici vybavené zázemí miminkárny.

Profesionální vypravěčka přiveze Farmářské pohádky; příchozí se budou moci dozvědět v divadelním představení O perníkové chaloupce II – jak to bylo dál; zapojit se do mnoha workshopů: zacvičit s jogínky v buši, divadelní improvizace s Alešem Povolným, tanců ze všech koutů světa s Míšou Havelkovou, logopedického tréninku Hbitého jazýčku s Andreou Vondrákovou, takewonda  nebo si vyrobit něco v Mýdlárně. Originální památku na festival bude možné pořídit opět ve fotokoutku :-).

Prohlédnout si budete moci výstavy fotografií nejen účastníků kurzu Kreativní fotografie (Vítka Švajcra), kreseb a maleb Nadi Ryšánkové, nebo projektů dětí z Montessori Vlašim na téma Století české rodiny. Promítání fotografií a besedu Honzi Tillingra o budování a provozování Sluneční školy v Nepálu.

Na festival přijedou se svým zbožím nově také výrobci a prodejci vzdělávacích pomůcek, knih, her a hraček: MAMAfaktura, Pikle atd. Vychutnat si budete moci samozřejmě i občerstvení v podobě grilovaných dobrot, pečených placek, kávy, 11° piva Hubertus Prémium, atd. 🙂

Routa roste díky dalším dobrovolníkům také v roce 2018

Na sobotu 9. června 2018 připravuje tým organizátorů další ročník multižánrového festivalu ROUTA, který se od ostatních hudebních akcí liší nejen pohodovou atmosférou a dějištěm v krásném prostředí poutního místa Hrádek u Vlašimi. Jeho organizátoři kladou velký důraz na bohatý program pro děti. Těšit se můžete opět na velký Montessori Aktiv park, workshopy, divadelní představení a výstavy, ale bude toho mnohem víc. Vstupné na festival zůstane tak jako v předchozích (1)2. ročnících festivalu dobrovolné a stanování na místě zcela zdarma.

Hudební vystoupení nabídnou opět průřez několika žánry, vystoupí např. Plzeňská kapela života: Lakuna, Brněnský písničkář: Šimon Peták, rodinné trio z Vlašimi: Markéta a Lazarové, Pražský band s hudebním vtipem: Původní Bureš, Jihlavská kapela: Lu a Džigolos, Pražská kapela, která používá víc nástrojů než akordů: Neúspěšný atlet, Neotřelá Vlašimská skupina: Náhodná setkání, Duo z Valmezu: Sbor hudby a mnozí další. Novinkou letošního festivalu bude druhá hudební scéna v kostele Sv. Matouše. Podrobné informace o  všech účinkujících a odkazy na jejich hudbu najdete na stránce „Účinkující“. Další a další informace k programu, novinkám, budou postupně přidávány, sledujte proto internetové stránky festivalu nebo facebook. 🙂