Archiv rubriky: Routa 2017

Výtěžek Routy 2017 slouží především v Mateřském centru Montessori Vlašim

Děkujeme všem dárcům, vystupujícím, dobrovolníkům a návštěvníkům Routy 2017. Finanční prostředky získané na Routě 2017 byly použity na vytvoření prostoru pro společné chvíle dětí a rodičů – klubovnu spolku Montessori Vlašim v MěDDM Vlašimvznik Montessori mateřského centra, které se podařilo otevřít ve Vlašimi v září 2017. Jednalo se především o nákup pomůcek a materiálu na výrobu nejrůznějších Montessori pomůcek, pořízení hudebních nástrojů, látek na skříňky a výtvarného materiálu. Koukněte na fotky, jak to zde vypadá. Kromě využití prostoru k volné činnosti v Montessori mateřském centru zde probíhají dva kroužky Batolátek (2 – 3 roky), jedny Batolátka (1 – 2 roky) a Montessori herna.

Peníze získané během festivalu v Kavárně „Růžová věž“ půjdou na nákup časové osy do Montessori tříd na ZŠ Sídliště. Osa byla objednána z Kanady za 850 Eur, ještě probíhá její překlad. Zbývající čásku na její pořízení doplatí spolek Montessori Vlašim z.s.

 

Jak Routa vykvetla v roce 2017

V sobotu 17. června vykvetla na Hrádku u Vlašimi Routa opět v plné kráse a síle. Dvanáctý ročník multižánrového festivalu pro děti a rodiče se nesl ve znamení hudby, dětské a rodičovské radosti a mezilidské pohody. Společně jej letos pořádal spolek Montessori Vlašim z.s., Římskokatolická farnost Hrádek a dobrovolníci.V údolí pod kostelem Sv. Matouše se rozezněly tóny pestré palety hudebních směrů (folk, jazz, rock, akustické rytmy, elektronická muzika, beat atd.). Děti rychle objevily cestu do Aktivparku a po zbytek dne se se vší vervou věnovaly zatloukání hřebíků, praní prádla na valše, prozkoumávání traktorů všech velikostí, zdolávání nástrah opičí dráhy, sázení jahod, střílení z obřího praku, chůzi na chůdách, šití kabelek, vyrábění bubínků z plechovek, vaření v polní kuchyni a dalším ne(obyčejným) činnostem. Odrostlejší návštěvníci spojili poslech muziky se zážitky gurmánskými, něco utratili ve stáncích s módou a dekoracemi, potěšili duši prohlídkou výstav obrazů a fotografií místních umělců. K vidění byly i práce a projekty dětí ze všech zařízení, které ve Vlašimi pracují Montessori pedagogikou.Aktiv Park - foto Klárka ŠtětinováMalí i velcí návštěvníci shlédli divadýlko o Šípkové Růžence, na padáku si zacvičili nejen batolátka, nechali se osvěžit tancem Dětského folklorní souboru Vonička a bubeníků skupiny TiDiTaDe. Rodiče s dětmi měli možnost ozkoušet nejrůznější látková nosítka, každý mohl přidat ruku k dílu Charitě Vlašim při přípravě náplně na výrobu Kiwanis panenek nebo si dopřát odpočinek s příjemnou relaxační masáží.Velkou novinkou letošního ročníku byla Dětská kavárna u Růžové věže, projekt dětí a pedagogů z Montessori oddělení ZŠ Sídliště. Děti si napekly sušenky, spočítaly náklady a cenu, napsaly ceníky, vyrobily dekorace a pod dohledem pedagogů obsluhovaly zákazníky, přijímaly a vracely peníze. V praxi tak využily znalosti, které během školního roku nabývaly. Přijaté finanční dary ve výši  7 550 Kč budou po úhradě nákladů za suroviny použity na nákup Montessori pomůcek do jejich tříd.
Právě Montessori pedagogika a její historie ve Vlašimi byla ústředním tématem letošního festivalu. Oslavovali jsme totiž 10 let od vzniku Rodinného centra Světýlka, jehož zakladatelky Markéta Krchová, Lenka Zapletalová a Petra Vilímovská myšlenky Marie Montessori do Vlašimi přinesly.
Celkem se na Hrádku za jediné odpoledne potkalo více než 500 lidí. Do přípravy, průběhu akce a závěrečného úklidu se zapojilo téměř 80 dobrovolníků. Podařilo se minimalizovat náklady festivalu, a to především díky vstřícnosti všech účinkujících a partnerů, a také získat částečnou finanční podporu z Fondu hejtmana Středočeského kraje.
Všichni společně přispěli k tomu, že pořádající organizace Montessori Vlašim z.s. bude podpořena finančními dary ve výši přibližně 25 tis. Kč. Výtěžek akce bude použit na nákup Montessori pedagogických pomůcek a vybavení klubovny Rodinného centra Montessori, kde budou se svými dětmi moci trávit dopoledne maminky a tatínkové na rodičovské dovolené. Zahájení jeho provozu plánujeme na září 2017.TiDiTaDe - foto Klárka Štětinová
Všem, kdo festival jakkoli (dobrovolnou prací, zapůjčením zázemí a vybavení, věcným či finančním darem, účastí) podpořili a přispěli tak k úžasné atmosféře setkání, patří obrovský dík. V první řadě však chci na tomto místě poděkovat svým spolupracovnicím Daně Kucharčíkové a Lence Pavlíčkové, úžasným ženám a maminkám, které letošnímu ročníku Routy odevzdaly opravdu maximum. Stejně tak jejich rodinám, že to všechno vydržely.
Pevně věřím, že se nám podaří v tomto díle pokračovat a těším se proto na shledání za rok.
Za Montessori Vlašim z.s. Kateřina Rybníčková, předsedkyně

Přijímáme rezervace na Routa ubytování

Na Routě ubytování zdarma – přijímáme rezervace 🙂

Tááák, nejen ulička, ale celé městečko už stojí na svém místě 🙂 Můžete posílat své rezervace. Nabízíme ubytování zdarma na víkend 16. – 18. 6.2017. Zatím je volných 13 stanů a všech 26 lůžek . Skvělou práci nejen s palicí odvedl p. architekt Kuklík se svou chotí, stavbyvedoucí Kulíček, stavaři otec a syn Krchovi, dělnice Kačenka K., Renča Z., Dana K. a pomocní dělníčci: 5 a 6 letí Vlašimští hokejisti se svými trenéry. 🙂 Děkujeme za pomoc. A těšíme se na viděnou na Routě.