Routa provoněla Hrádek!

Share on Facebook

V sobotu 9. 6. 2018 prošlo bránou festivalu více než 500 návštěvníků. Ti měli možnost navštívit dvě hudební scény – v kostela Sv. Matouše a na pódiu u studánky pod bývalou školou. Na venkovní scéně kromě příjemné hudby probíhal i doprovodný program v podobě vystoupení dětské zumby, tanečního souboru Euforie – Eufonie, návštěvníci se mohli přidat ke společnému bubnování na více než 60 bubnů, atd. Na stejné louce byla možnost se občerstvit ve Steakárně, Plackárně, či Pivárně. V Kavárně U Růžové věže si mohli příchozí vychutnat výbornou ledovou kávu, domácí šťávu a sušenky, které si připravily a zároveň ve stánku prodávaly děti z montessori tříd ZŠ Sídliště. Na plné obrátky jely mýdlárna, fotokoutek i další stánky.

Na děti čekaly 3 louky Aktiv parku, kde měly příležitost si pohrát, něco si vyrobit, případně se zúčastnit zájmového workshopu. Nejen děti, ale i jejich rodiče vyráběly např. loďky v dřevařské dílničce nebo lapače snů. Zahrát si děti mohly na doktory v bohatě vybavené ordinaci – často jste tak potkávaly děti s obvázanými koleny a lokty, pradlenky v prádelně, kuchařky v polní kuchyni, paní prodavačky v obchůdku, bagristy na obřím pískovišti. Ale hrály se i klasické hry v netradičním provedení: jako piškvorky, člověče nezlob se, scrabble, házená, vystřelování z obřího praku a mnoho dalšího. K dispozici byla trampolína, aktivity „Ninja kids“, program „Veselé zoubky“, kde si děti vyzkoušely čištění zubů na modelech ústní dutiny a odnesly si hezké dárky. Děti uvítaly také posezení v traktorech, hudební studio „Na bráně“, zatloukání hřebíků, obří pavučinu, na jejímž konci čekalo milé překvapení, vodní hrátky, salón krásy s malováním na obličej a zaplétáním vlasů. V předem avizovaných časech probíhaly v Aktiv parku workshopy – taneční, který nadchl malé i velké milovníky tance, bojovníci si vyzkoušeli Taekwondo, menší děti si mohly procvičit jazýčky s logopedkou a všichni si mohli zacvičit jógu pro děti. Routu navštívili ochránci přírody, vyprávěli příběh zraněné poštolky, kterou vyléčili, a z Routy byla opět vrácena do volné přírody.

Kromě již zmíněných aktivit probíhala u kostela sv. Matouše divadelní představení a v bývalé škole byla možnost navštívit výstavu fotografií, maleb a grafik či promítání o Sluneční škole v Nepálu. I zde bylo k dispozici občerstvení a posezení s vyhlídkou pod slunečníky.

Program byl vskutku nabitý a každý si tak mohl vybrat aktivity jemu blízké. Mimo aktivní strávení odpoledne jste zde určitě mohli jen relaxovat za poslechu hudby a pozorování příjemného cvrkotu kolem Vás. Úsměvy a radost dětí byly velkým zadostiučiněním vynaloženému úsilí. Děkujeme Vám všem, kteří jste Routu navštívili a podpořili dobrou věc – jak již bylo uvedeno, výtěžek festivalu bude sloužit na úhradu provozu Mateřského centra ve Vlašimi. Do příprav této akce se zapojilo více než 80 dobrovolníků, téměř dvě desítky partnerů a také spřátelené obce, Město Vlašim a Středočeský kraj. Všem těmto, ale i všem, kteří přispěli do programu, mnohokrát děkujeme a přejme Routě „Nechť roste dál“.

DH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *