Routa rozkvetla a provoněla celý Hrádek

Share on Facebook

Patnáctý ročník multižánrového festivalu pro děti a rodiče se konal v sobotu 18. června již tradičně v krásném a poklidném poutním místě Hrádek. Spokojenost a radost byla vidět nejen v očích těch nejmenších, ale i dospělých návštěvníků, organizátorů a účinkujících. Na přípravě se jako v předchozích letech podílela řada dobrovolníků, ať již z řad členů spolupořádající organizace Montessori Vlašim z. s., Římskokatolické farnosti Hrádek, přátel či spřízněných osob. A právě a nejen jim patří velké poděkování. Samozřejmě velké DÍK patří skvělým účinkujícím, kteří rozvlnili malé i velké návštěvníky, přispěli ke skvělému kulturnímu zážitku, nebo zkrátka nechali návštěvníky zaposlouchat se do hudby různých žánrů a stylů. Celou akci by nebylo možné realizovat bez podpory partnerských měst a obcí (Ctiboř, Trhový Štěpánov, Vlašim), finanční podpory firmy DEREKA s. r. o. a významné materiální podpory Tradičního pivovaru Bakalář, Pekárny Turek, OSA, Orange5, Endurové školy (KTM Vlašim), Rancherských specialit, Železářství Kumštová a Charity Vlašim. Každý přispěl dle svých možností – velmi si vážíme jakékoliv formy pomoci.

Hudební produkce probíhala tentokrát jen na spodní louce, na Podiu U Studánky. Díky tomu si byli návštěvníci blíž, měli více času si užít jednotlivá vystoupení a nemuseli přebíhat mezi pódii. Děti všech věkových kategorií si dostatečně užily Aktiv park, kde na třech loukách snad každý našel něco, co ho zaujalo. Festival hudebně otevřela kapela Budoár staré dámy, velmi osobitý styl zazněl i od písničkáře Tomáše Suchého, návštěvníky nenechali v klidu Bubeníci a tanečníci Ti-Di-Ta-De, příjemný kulturní zážitek přinesla i místní kapela Markéta a Lazarové, svérázní hoši alias Bombarďák přiměli návštěvníky i ke zpěvu a pozitivní atmosféru ještě umocnilo závěrečné vystoupení kapely Bardolino. Časový prostor mezi jednotlivými kapelami byl vyplněn doprovodným programem. Své umění nám představila Samurajská škola Mushin dojo, Ninja kids Vlašim a skupina historického šermu Železní páni. Nechybělo ani divadlo Na větvi – Brémští muzikanti nebo vystoupení tanečního souboru Euforie – Eufonie. Součástí programu byla i ukázka vyprošťování z havarovaného vozu SDH a JSDH Vlašim. Program byl doplněn i výtvarnými dílnami, kovářskou dílnou a malováním na obličej. Návštěvníci si mohli odpočinout v Čajovně Pod Moruší. V budově staré školy byla umístěna prezentace Montessori zařízeních a několika projektů jejich žáků.

Již tradičně a s velkým nadšením děti z Montessori oddělení ZŠ Sídliště společně s pedagogy nachystali a provozovali Kavárnu U Růžové věže. Malí obchodníci si v praxi vyzkoušeli nejen samotný prodej, ale i výrobu sušenek a domácích sirupů před festivalem.

Náklady festivalu byly hrazeny ze vstupného a prodeje občerstvení, které bylo cenově velmi přijatelné. V předprodeji byly nabízeny zvýhodněné vstupenky, děti a senioři měli vstup zdarma.

Party stany, stromy i dostatek osvěžujících limonád pomohli zvládnout velmi parný a slunečný den. Nejen děti se příjemně chladili vodou z blízké studánky. Krásné počasí přímo vybízelo k tomu, aby se několik rodin na přilehlých loukách zdrželo až do druhého dne.

Věříme, že návštěvníci příjemně strávili den a odnesli si řadu zážitků.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *