Routa se nám hezky rozrůstá! :-)

Share on Facebook

Letos prvně budou probíhat hudební vystoupení na dvou scénách současně – tradičně venku na pódiu u studánky pod bývalou školou a nově také v kostele Sv. Matouše, kde si návštěvníci budou moci vychutnat hudbu k radosti i zamyšlení. Věříme, že hudba v kostele bude příjemným pohlazením srdce i duše každého posluchače. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními ukáží své umění: malé tanečnice souboru Euforie-Eufonie s Bohdankou; děti cvičící zumbu v MěDDM ve Vlašimi; nejen batolátka, která se zapojí do cvičení s Luckou;  všichni kteří se budou chtít přidat do hraní na 60 bubnů a další drobné nástroje, nebo každý kdo si bude chtít zažonglovat. Proběhne také např. seznámení s příběhy uzdravených zvířat záchranné stanice ČSOP Vlašim a jejich vypuštění do volné přírody a večerní ohňová show.

Velký Montessori Aktiv park se rozroste o další prostor. Na třech loukách si budou moci malí i větší návštěvníci užít kromě parádní venkovské lítačky také např. vlastní lékařskou ordinaci, obchůdek, dřevařskou dílničku, výrobu joj, lapačů snů, rozlétávání angry birds, hraní obřích scrable, piškvorek, zeleninového salátu, hudební studio na bráně, prolézání spletitou pavučinou, potrubní telefony, kuličkodráhy, balancování, přelívání, sestavování příběhů a mnohé další. Nebude chybět ani osvědčené obří pískoviště, polní kuchyně, posezení v traktůrcích, chození na chůdách, malování na obličej nebo zaplétání copánků. Pro nejmenší bude i letos k dispozici vybavené zázemí miminkárny.

Profesionální vypravěčka přiveze Farmářské pohádky; příchozí se budou moci dozvědět v divadelním představení O perníkové chaloupce II – jak to bylo dál; zapojit se do mnoha workshopů: zacvičit s jogínky v buši, divadelní improvizace s Alešem Povolným, tanců ze všech koutů světa s Míšou Havelkovou, logopedického tréninku Hbitého jazýčku s Andreou Vondrákovou, takewonda  nebo si vyrobit něco v Mýdlárně. Originální památku na festival bude možné pořídit opět ve fotokoutku :-).

Prohlédnout si budete moci výstavy fotografií nejen účastníků kurzu Kreativní fotografie (Vítka Švajcra), kreseb a maleb Nadi Ryšánkové, nebo projektů dětí z Montessori Vlašim na téma Století české rodiny. Promítání fotografií a besedu Honzi Tillingra o budování a provozování Sluneční školy v Nepálu.

Na festival přijedou se svým zbožím nově také výrobci a prodejci vzdělávacích pomůcek, knih, her a hraček: MAMAfaktura, Pikle atd. Vychutnat si budete moci samozřejmě i občerstvení v podobě grilovaných dobrot, pečených placek, kávy, 11° piva Hubertus Prémium, atd. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *