Velké poděkování a společné fotky z (1)6. ročníku Routy

Share on Facebook

Ve spolku Montessori Vlašim se pomalu „oklepáváme“ z organizace festivalu Routa na Hrádku u Ctiboře a rádi bychom se s vámi podělili o vše, co se podařilo, i co bychom chtěli pro příště ještě vylepšit.

Děkujeme všem za účast a podporu! Díky práci a nasazení organizačního týmu, dobrovolníkům, partnerům, účinkujícím i návštěvníkům – vašim příspěvkům za vstupné i občerstvení, končí festival s přebytkem a plní tak svůj účel: pobavit se, setkat se s přáteli a podpořit rozvoj Montessori pedagogiky ve Vlašimi.

Získali jsme díky Routě 27 700 Kč, které jsou určeny na rozvoj Rodinného centra Světýlka, které se od září otevírá v nových prostorách na Žižkově náměstí. Můžeme tak ještě vylepšit připravené prostředí a pořídit chybějící vybavení pro děti jako prolézací tunely, tyče a kužely pro pohybové hry, stolky, nástěnky, botníčky, případně další montessori pomůcky.

Dalších skoro 10 000 Kč vydělaly děti v kavárně Růžová věž. Kromě toho, že je to pro děti cenná zkušenost, kdy se učí vztahy se zákazníky a práci s penězi, dostávají možnost si vybrat, co za tyto peníze opatří do Montessori oddělení ZŠ Sídliště. Na prvním místě jsou určitě rybičky a život v akváriu na společné chodbě! 🙂
To se podaří na začátku příštího školního roku, na akvárko i další pomůcky se pak může přijít podívat každý zájemce, včetně letošních páťáků, kteří se o ně také zasloužili.

Věříme, že jste si společně s dětmi užili skvělou atmosféru. Naštěstí všechny přeháňky, jak rychle přišly, tak rychle odešly. Děkujeme všem účinkujícím a panu zvukaři, díky nimž probíhal program v plné kvalitě, podle plánu a ku spokojenosti všech. Festival přinesl řadu úžasných zážitků. Nadšení vyvolala Pohřební kapela, ale také např. bubnování, vystoupení Ninja kids Vlašim v dešti, tanečnic z Eufonie – Euforie, divadélka Šneček, Aktiv park, … Není nad společně strávený čas a možnost, aby se děti „vylítaly“ podle svých potřeb, ukázaly své umění, kreativitu a samostatnost.

Pokud si festival chcete připomenout, podívejte se na upoutávku z ČT Déčko: 12. minuta a otázka – Co je to routa? nebo  společné album fotografií z Routy 2023 –  živé těleso našich vzpomínek.

Z Routy jsme si vzali také pár cenných zkušeností:
– do příprav dalšího ročníku festivalu zapojíme další dobrovolnice a dobrovolníky, případně i organizace věnující se práci s dětmi, aby se mohly děti ještě více kreativně realizovat,
– chceme obměnit alespoň 1/3 činností v Aktiv parku a během festivalu je pravidelně kontrolovat, aby byly po celou dobu funkční,
– rádi bychom prodali více vstupenek v předprodeji, abychom mohli lépe odhadnout počet návštěvníků a být v klidu, že náklady na organizaci Routy se nám podaří uhradit
– snad nám bude počasí i okolnosti více přát a podaří se zrealizovat Velký kosmický příběh, …

Už teď se těšíme na další ročník a budeme moc rádi, když u toho budete zase s námi. 

Za Spolek Montessori Vlašim

Danča a Bára

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *